
Esemény részletek
Szarka Tamás és zenekara
Európa karácsonya koncert
2025. december 29., 19 ó.
Debrecen, Református Nagytemplom
Közreműködők:
Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola
Kicsinyek Kórusa, Karnagy: Vad Péter
Vox Iuventutis Gyermekkar, Karnagy: Kissné Szemző Eszter
Jegyárak: 6.900, 5.900, 4.900 Ft
Szarka Tamás: EURÓPA KARÁCSONYA
Szarka Tamás és zenekara EURÓPA KARÁCSONYA című karácsonyi koncertjén a legismertebb karácsonyi dallamokat öltöztette új köntösbe.
„Az Európa karácsonya című lemez gondolata az, hogy mi magyar keresztények nem vagyunk egyedül Európában. Egyelőre még sok–sok millió kívül–belül gyönyörű keresztény lakja velünk együtt ez a földrészt. Fontos, hogy egymásból is merítsünk erőt. Emellett mindíg érdekes belenézni más európai nemzetek karácsonyi zenei világába, hogy ők milyen dalokkal a szájukon ünneplik sok–sok száz éve az egyik legszebb keresztény ünnepünket.“ Szarka Tamás
A koncert anyaga az európai karácsonyi misztériumot, mint ünnepet, közösségteremtést, hagyományt és az ezekben született újat járja körül. A karácsony, mint a keresztény kultúra legszebb ünnepe ebben a stílusban, ebben a minőségben és ilyen méretekben napjainkban nem került feldolgozásra, felmutatásra.
A koncert után majd jobban szeretjük társunkat, elhatározzuk, hogy gyerekeinkre is jobban figyelünk és nemcsak magunkat, de a rossz szomszédot is elfogadjuk. Boldogabbak leszünk, a hitünket erősíti Szarka Tamás zenéje és ez a legtöbb, amit a zene adhat.